TV-NOVA-TV.cz
Stránky o Televize Nova

112 - V ohrožení života

112 je dokumentární pořad TV Nova, jenž vychází ze zahraničí televizních populárních pořadů typu COOPS. Mapuje životy policistů, záchranářů a hasičů České Repulbiky přímo z akce, kde se dostávají do přímého ohrožení vlastního života. Autentické záběry jsou doprovázeny výpověďmi svědků i rekonstrukcemi činů. První díl pořadu 112 byl vysílán 29. srpna 2006.Číslo 112, podle něhož dostal pořad TV Nova svůj název, je číslem integrovaného záchranného systému, do něhož patří policie, hasiči a zdravotníci. Na číslo 112 můžete zavolat po celé Evropě a vždy se vám dostane odborné pomoci. Všechny důležité informace jsou proškolenými pracovníky na lince okamžitě předávány na patřičná místa, aby mohli specializované záchranné složky co nejrychleji zasáhnout.

Základním prvkem pořadu 112 je přiblížení nebezpečných a tragických událostí jako jsou přestřelky, divoké honičky, autonehody, živelné katastrofy či brutální vraždy. Na tento prvek přímo navazují jednotlivé metody vyšetřování, odhalování pachatelů a odhalování jejich motivů. Pořad 112 se zároveň snaží dávat návod všem divákům, jak se v různých kritických situacích co nejlépe zachovat.

Pořadem provází moderátor a autor celého projektu v jedné osobě Mirek Vaňura, kterého diváci mohli vídat v roli moderátora v již zaniklé odpolední talkshow Áčko.