TV-NOVA-TV.cz
Stránky o Televize Nova

Seriály TV Nova

Seriál je dramatické dílo, které je rozdělené na několik dílů. Jednotlivé díly (epizody) mají přibližně stejný časový rozsah, který je zpravidla výrazně kratší než samostatné dílo jako například celovečerní film.Počet dílů je u každého seriálu velmi různorodý a většinou bývá přímo úměrný s oblíbeností seriálu. Některé seriály mají jen několik dílů, ale najdou se i takové, které jich mají tisíce. Na TV Nova můžete najít seriály prakticky všech velikostí.

Některé seriály jsou rozděleny do sezón, které pak mají buď 52 dílů (každý týden), 26 dílů (každý druhý týden) a nebo jen 22, kdy e při obtýdenním cyklu navíc vynechávají prázdniny.

Typickým seriálovým žánrem je Sitcom (situační komedie) zakládající si na jednoduchých vtipech a komických situacích. A stejně tak telenovela (televizní román), která má jednoduchý a mnohdy zdlouhavý děj, jenž klade důraz především na city a emoce. Jsou to díla většinou bez vysokých uměleckých kvalit s cílem pobavit co nejširší spektrum diváků.

Každý seriály začínám pilotním dílem (tzv. pilot), který mnohdy napoví, jak bude celý seriál úspěšný. Pilotem může jednoduše být první díl seriálu, první dva díly, které vytvoří dvojepizodu a nebo rovnou celovečení film, který je pak označovám jako nultý díl seriálu.

Mezi seriály TV Nova patří: