TV-NOVA-TV.cz
Stránky o Televize Nova

Kriminálka Anděl

Kriminálka Anděl chce být novým typem českého kriminálního seriálu, jenž skýtá podívanou plnou napětí. Obraz by měl být tvořen moderními obrazovými postupy, které představí Prahu jako rychle tepoucí kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky.Každá z epizod seriálu Kriminálka Anděl přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd.

Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík).

Ve velkoskladu květinářské firmy postříleli dva zakuklení vrazi majitele firmy, jeho účetní a jeho syna se ženou. Z místa činu navíc záhadně zmizí nemluvně, dítě mladého páru. Podezření padne na zadluženého bratra majitele, který, jak během pátrání detektivové zjistí, byl na místě činu. Jsou tu ale další stopy...

Název vyvolává jasnou asociaci se zahraničními seriály jako je Kriminálka Las Vegas, Kriminálka Miami nebo Kriminálka New York. Jestli ale má být Kriminálka Anděl detektivním seriálem např. z pražského prostředí, o tom se budete muset přesvědčit sami.