TV-NOVA-TV.cz
Stránky o Televize Nova

Kobra 11

V březnu roku 1996 uvedla televize RTL na německou televizní scénu akční seriál Kobra 11 (Alarm für Cobra 11). Seriál KObra 11 okamžitě trhal veškeré rekordy a zařadil se na první příčky divácké oblíbenosti. Kvalitou se vyrovnává konkurenčním americkým produkcím a v některých případech je i převyšuje.V Česku se německý akční seriál Kobra 11 vysílá na TV Nova. Během roku 2008 se odvysílá už 11. řada seriálu, kdežto v německá RTL už 12. ředu. Tvorba seriálu je časově velmi náročná a proto se začali natáčet i díly s druhým týmem policistů. Kobra 11: Nasazení týmu 2.

Natáčení seriálu Kobra 11 vyžaduje enormní úsilí tvůrců a samozřejmě i kaskadérů. Náklady na natočení jednoho dílu činí zhruba 250 tisíc eur, přičemž "spotřeba" automobilů v jedné epizodě je od jednoho do dvaceti zničených vozů.

První pilotní film seriálu se jmenuje Bomby na 92. kilometru a na televizi RTL jej sledovalo 10 miliónů lidí. Během spousty let natáčení se v hlavních rolí vymění spousta herců, kteří buď umírají a nebo odchází do ústraní. A to jak v řadách policejních inspektorů, tak i půvabných sekretářek.